kontrolka hamulca ręcznego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Eidos71
    RS
    • 2011
    • 2050
    • Octavia II (1Z3)
    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

    kontrolka hamulca ręcznego

    Dziękuje wszystkim za podpowiedzi myślę że Bolero w zupełności mnie zadowoli ,W servisie b-b za Bolero zaśpiewali 3900zł to nie rozumiem skąd taka przebitka Czy ten kolega Andrev sprzedaje używki ,czy może jakieś Chińskie albo z Czech w sumie mieszkam koło granicy z Czechami i niejednego Czecha znam muszę się jeszcze poinformować . Wczoraj zauważyłem że głośniki w tylnych drzwiach nie grają
    Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
    MOJA FURKA

    Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

    Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71
  • grzesiek022
    Classic
    • 2010
    • 22

    #2
    kontrolka hamulca ręcznego

    witam ostatnio pojawił mi sie problem..otóż podczas jazdy zapala sie kontrolka hamulca ręcznego i pika 3 razy...reczny działa bez zarzutów ogólnie hamulce sa ok.dzięki za pomoc.pozdrawiam

    Komentarz

    • czarny_wwa
      Rider
      • 2008
      • 411
      • Octavia III combi (5E5)
      • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

      #3
      grzesiek022, sprawdź poziom płynu hamulcowego :idea:

      Komentarz

      • grzesiek022
        Classic
        • 2010
        • 22

        #4
        poziom płynu jest w normie...

        Komentarz

        • arti1
          Rider
          • 2010
          • 408

          #5
          drążęk od ręcznego nie jest za wysoko i możę przy nie równościach zapala sie kontrolka
          artur

          Komentarz

          • grzesiek022
            Classic
            • 2010
            • 22

            #6
            chyba miałeś racje dolałem troche tego płynu i jest narazie ok..ogólnie to wlewałem a i tak wracał do poziomu w tym zbiorniczku.zobaczymy, ciekawe dlaczego ubyło...

            [ Dodano: Sro 15 Wrz, 10 20:38 ]
            ale wiesz to kontrolka sie zapala nawet jak jedziesz i zaciągniesz lekko a to jeszcze piszczy 3 takie sygnały piszczące..

            Komentarz

            • czarny_wwa
              Rider
              • 2008
              • 411
              • Octavia III combi (5E5)
              • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

              #7
              grzesiek022, przy hamowaniu płyn idzie w układ i dlatego może się kontrolka zapalać - oczywiście przy jego niskim poziomie (może klocki ci się już kończą), po za tym jak brakuje płynu to i kontrolka też pewnie piszczy, ale to niestety nie mogę potwierdzić, bo nie mam takowego pipczyka.
              Przy zaciąganiu ręcznego zawsze zapala się kontrolka :idea:
              Sprawdź sobie przewody hamulcowe :idea:

              Komentarz

              • Bialy
                Rider
                • 2009
                • 306

                #8
                A czy Octavia I FL ma z tyłu lub z przodu czujniki zużycia klocków hamulcowych? Bo nie wiem czy klocki kupić z czujnikiem czy bez. No i mi też się zapalała ta kontrolka tylko właśnie z tyłu mam do wymiany tarcze i klocki bo praktycznie już ich "nie ma" więc może to w tym tkwi przyczyna?

                Komentarz

                • czarny_wwa
                  Rider
                  • 2008
                  • 411
                  • Octavia III combi (5E5)
                  • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

                  #9
                  Bialy, jeżeli zapala ci się kontrolka to po coś ona się zapala, dolej płynu, z pewnością nie zaszkodzi (pod warunkiem, że rzeczywiście jest go za mało, bo może przyczyną jest coś innego). Przy wymianie klocków oraz tarcz odciągnij go trochę ze zbiorniczka (np. strzykawką), jeżeli wcześniej jednak go dolejesz, bo przy wciskaniu tłoczków pewnie się będzie wylewał :idea:

                  Co do czujników, to wydaje mi się, że zależy to od wersji. Najprostszym sposobem jest zerknięcie, czy wystają kabelki z klocków i już :idea:

                  Komentarz

                  • norbert_2004_0r
                    Drive
                    • 2009
                    • 46

                    #10
                    Hej

                    MIałem identyczną usterkę jakieś w poprzednią zimę.
                    Chodziło o poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku, któ¶y był za niski dlatego kotrolka od ręcznego się paliła i piszczało w kabinie.Oczywiście dolałem płynu i było ok przez jakiś czas.

                    Aż tu nagle pewnego zajebiście zimnego wieczoru podczas powrotu z roboty znowu to samo, czyli piszczenie i ta kontrolka.

                    Okazało się, że uszkodzeniu uległy cylinderki przy tylnych kołach, które używają tego płynu podczas zaciskania szczęk. A konkretnie jeden cylinderek. Usterka polegała na tym, że jeden z tych cylinderków się rozszczelnił.

                    Proponuję sprawdzić te cylinderki.

                    POzdrawiam
                    Norbert

                    Komentarz

                    • Malutki_27
                      Classic
                      • 2009
                      • 29

                      #11
                      Zamieszczone przez norbert_2004_0r
                      Hej

                      MIałem identyczną usterkę jakieś w poprzednią zimę.
                      Chodziło o poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku, któ¶y był za niski dlatego kotrolka od ręcznego się paliła i piszczało w kabinie.Oczywiście dolałem płynu i było ok przez jakiś czas.

                      Aż tu nagle pewnego zajebiście zimnego wieczoru podczas powrotu z roboty znowu to samo, czyli piszczenie i ta kontrolka.

                      Okazało się, że uszkodzeniu uległy cylinderki przy tylnych kołach, które używają tego płynu podczas zaciskania szczęk. A konkretnie jeden cylinderek. Usterka polegała na tym, że jeden z tych cylinderków się rozszczelnił.

                      Proponuję sprawdzić te cylinderki.

                      POzdrawiam
                      Ehhh miałem to samo tydzień temu
                      Do wymiany poszły bębny, szczęki i cylinderki.

                      Komentarz

                      • arti1
                        Rider
                        • 2010
                        • 408

                        #12
                        a i umnie pojojawił sie ten problem z kontrolką i piszczeniem :evil: wszystko sprawdzone wycieków nie ma płyn nowy i zalany ok klocki i tarcze ok a wczoraj znowu pi pi pi pi :evil: :evil: jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić :idea:
                        artur

                        Komentarz

                        • bobas
                          RS
                          S_OCP Member
                          • 2007
                          • 1676

                          #13
                          przewody hamulcowe z tyłu ja tak miałem u siebie, któryś się poci, i ubywa ci płynu

                          miałem nowe klocki - tarcze i po 50km miałem ten sam objaw.

                          lub czujnik hamulca ręcznego - tak czy siak serwis
                          BYŁ : MÓJ SZKODNIK http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=17786

                          JEST : http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78705


                          www.tri-dent.pl www.kancelaria-storoniak.pl


                          FB: Michał Storoniak

                          Komentarz

                          • arti1
                            Rider
                            • 2010
                            • 408

                            #14
                            bobas no właśnie nic nie ubywa wszędzie sucho ładnie ale pewnie masz racje bez serwisu sie nie obędzie :cry:
                            artur

                            Komentarz

                            • bobas
                              RS
                              S_OCP Member
                              • 2007
                              • 1676

                              #15
                              mi nie ubywało litrami, tylko system wyczuł różnicę i informował mnie, a jak podniosłem autko to przewód był mokry.
                              BYŁ : MÓJ SZKODNIK http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=17786

                              JEST : http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78705


                              www.tri-dent.pl www.kancelaria-storoniak.pl


                              FB: Michał Storoniak

                              Komentarz

                              • arti1
                                Rider
                                • 2010
                                • 408

                                #16
                                był na podnośniku i sucho a płyn jak zalany tak jest sprawdze jeszcze przewód od ręcznego :roll:
                                artur

                                Komentarz

                                Pracuję...